لوبیا چیتی پهنی که موجب سفید شدن پوست می شود

لوبیا چیتی پهن که در تمام نقاط جهان بسیار محبوب و در دسترس هستند، درست مانند برنج، دارای خواصی هستند که می توانند افزایش قند خون را کاهش داده و آن را تثبیت کنند.

افراد مبتلا به دیابت نوع 2 می دانند که انجام اقداماتی برای کاهش سطح قند خون بالا اغلب می تواند مشکل ساز باشد. با این حال، غذا نقش کلیدی دارد، به ویژه اگر حاوی مواد غذایی با خواصی باشد که می تواند گلوکز خون را تنظیم کند.

این توسط تحقیقاتی که توسط Express نقل شده است پیشنهاد می شود که در آن پاسخ گلیسمی غذاهای سنتی حاوی لوبیا و برنج در بزرگسالان مبتلا به دیابت نوع 2 مورد ارزیابی قرار گرفت.

برای درک تأثیر بر غلظت قند، محققان در مطالعه خود 17 مرد و زن 35 تا 70 ساله را وارد کردند که با متفورمین یا رژیم غذایی ورزش بیماری را کنترل کردند.

لوبیا

وعده غذایی شرکت کنندگان در مطالعه شامل برنج سفید دانه بلند و لوبیا سیاه و چیتی همراه با 50 گرم کربوهیدرات بود که در صبحانه بعد از 12 ساعت ناشتا مصرف می شد.

محققان غلظت گلوکز خون را قبل از شروع و در فواصل 30 تا 180 دقیقه پس از مصرف غذا کنترل کردند. بنابراین آنها توانستند تأیید کنند که سطح قند خون پس از مصرف برنج با لوبیا پس از 90، 120 و 150 دقیقه به طور قابل توجهی پایین است. اینها آسیب هایی هستند که دیابت می تواند در مغز شما ایجاد کند.

این مطالعه نتیجه گرفت که لوبیا چیتی، قرمز تیره و سیاه همراه با برنج پاسخ گلیسمی را در مقایسه با برنج به تنهایی کاهش می دهد. به گفته محققان، سایر غذاها مانند برخی از میوه ها ، سبزیجات یا حبوبات نیز می توانند سطح قند خون را کاهش دهند، اما تاثیر آنها بسیار کم است.

پخت و پز در زودپز به زمان پخت کمتری نیاز دارد و این امکان حفظ بیشتر مواد مغذی آن و استفاده از تمام خواص آن را فراهم می کند. برخی از دستور العمل ها با لوبیا عبارتند از: لوبیا چارو. برنج با لوبیا. سوپ لوبیا. تامال باقلا.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.